ZAPLAŤTE BÁSNÍ!

V pondělí 21.března 2016 se naše kavárna stane součástí akce s názvem "ZAPLAŤTE BÁSNÍ". Využijte tedy možnosti po celý tento den zaplatit za kávu nebo čaj značky Julius Meinl napsáním básně !

Značka Julius Meinl, která inspiruje poety a umělce již od roku 1862 se rozhodla využít tento den na to, aby přinesla světu více poezie. Jejím cílem je inspirovat a motivovat lidi k objevování jejich vlastní kreativity. Staví na myšlence, že káva a čaj podněcují k tvorbě poetických a kreativních zážitků.

Značka Julius Meinl věří, že poezie dokáže změnit svět. A díky této změně můžeme ze světa udělat lepší místo. Tuto víru se nám podařilo dokázat již 21. března 2015, kdy Julius Meinl aktivitu „Zaplať básní“ přinesla celému světu.

 

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

 

Mohu použít známou básničku?

Bohužel ne. Cílem aktivity je, aby lidé dali na papír své emoce nebo myšlenky, sami tvořili a hlavně - zabavili se. Trošku nás omezují i práva na autorské básně. J

Musí být báseň o kávě?

Nemusí. Může být o čemkoli.

Musí se báseň rýmovat?

Ne. Dokonce to nemusí být báseň, může to být pěkná myšlenka, úvaha nebo příběh.

Co budete s básněmi dělat? Je to nějaká soutěž?

Ne, není to soutěž, básně nebudeme hodnotit. Z básní se vytvoří nové umělecké dílo. Dílo má zůstat do poslední chvilky tajemstvím, můžeme jen naznačit, že se možná bude jednat o:

  1. - Sbírku básní a veřejná čtení
  2. - Sochu, nebo jinou instalaci
  3. - Výstavu

 

zaplat basni sirka 

Zanechat komentář

Napsat komentář jako host

0
podmínky užívání.

Komentáře